Ved enden av ferien er det sikkert mange som ser på kalenderen og gruet seg litt. For mange betyr hverdagen tilbake på jobb at man ikke lengre kan sitte og kose seg i sola. Men det er viktig å huske på at sommeren ikke er over enda! Det er fortsatt lange dager og varme tider foran oss.
Ta vare på sommerfølelsen
Sola er fortsatt oppe og kan ønske deg varmt velkommen tilbake når du kommer hjem fra jobb, og det er best å bruke kveldssola så lenge den er hos oss. Det frister vel med et par timer ekstra sommerferie på terrassen hver dag etter jobb? Temperaturen synker utover kvelden, men utekosen kan du lett redde med en god terrassevarmer. Med litt forberedelser kan du fortsette utelivet til langt ut på høsten!
Smak av sommer!
Når helga kommer, er man tilbake til sommerkosen på ny. La deg inspirere til å utvide sommersesongen – ikke gi slipp på sommerkosen på terrassen! Et triks er å ta med ut de aktivitetene man hadde tenkt å gjøre inne. Hva med å steke grove vafler til helgelunsjen under markisen? Ta med vaffeljernet ut og stek mens dere nyter helt ferske vafler. Kanskje har du bær i hagen som kan røres sammen og bli til det nydeligste syltetøy. La barne få hver sin kopp å plukke i. Dette er hyggelig for både voksne og barn. Det er smak av sommer det!
Grov vaffelrøre til ca.10 plater.
- 4 ss smør
- 2 egg
- 2 ss sukker
- 6 dl lettmelk
- 2 dl hvetemel
- 2 dl grov sammalt hvete
- 1 ts kardemomme
- ½ ts vaniljesukker
- ½ ts bakepulver
- ½ ts salt
Håper denne vaffelrøren vil hjelpe med å sette god smak på resten av sesongen ute på terrassen!
God helg!